Miejski Urząd Pracy w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony strony internetowej Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie
- Data publikacji strony internetowej: 2018-03-21
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-27
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
- Część plików nie jest dostępna cyfrowo, głównie tych opublikowanych przed wejściem w życie Ustawy. Redaktorzy serwisu dokładają wszelkich starań, aby treści umieszczane na stronie były dostępne cyfrowo dla jak najszerszego grona odbiorców.
- Mogą pojawić się błędy w semantyce html.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Oświadczenie sporzązono dnia 2020-01-27 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
- Oświadczenie ostatnio poddano przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-26
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o posiadaną wiedzę oraz przy użyciu dostępnych wtyczek do przeglądarki.
Wynik badania dostępności strony biuletyn.lublin.eu został dołączony do ogólnej deklaracji dostępności.
Skróty klawiszowe
Na stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiszowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do p. Tomasza Lachowskiego — mejlowo mup@mup.lublin.pl lub telefonicznie 81 466 5273.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę można złozyc listownie na adres:
Miejski Urząd Pracy w Lublinie
ul. Niecała 14, 20-080 Lublin
lub drogą elektroniczną na adresy:
- mejlowy: mup@mup.lublin.pl
- ePUAP: /muplublin/SkrytkaESP
- e-doręczenia: AE:PL-95719-23897-UJVBF-21
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Miejski Urząd Pracy w Lublinie, ul. Niecała 14, 20-080 Lublin
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Osoby ze szczególnymi potrzebami, osoby niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich, a także rodzice z wózkami dziecięcymi mogą wjechać do Urzędu windą, do której wejście znajduje się z boku budynku. Do windy prowadzi podjazd.
Obok budynku MUP w Lublinie znajduje się wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone w bliskim sąsiedztwie podjazdu prowadzącego do windy osobowej.
Z holu głównego można dostać się do wszystkich, niezbędnych dla Klientów Urzędu pomieszczeń. Na parterze są to: informacja, obsługa osób bezrobotnych i pracodawców, stanowisko ochrony, sekretariat i gabinety Dyrekcji Urzędu oraz toalety. Z holu głównego do sekretariatu, gabinetów Dyrektora i Zastępcy Dyrektora oraz pokoi, w których odbywa się obsługa Klienta, należy pokonać schody (3 stopnie). Można w tym celu skorzystać z pomocy pracowników Urzędu lub schodołaza. Na I piętro, gdzie znajdują się: kancelaria, wieloosobowe stanowisko do spraw ochrony danych osobowych, obsługa osób bezrobotnych (świadczenia i rejestracja bezrobotnych), Dział Organizacyjno-Administracyjny oraz toalety, prowadzą schody oraz winda osobowa. Na II piętro, gdzie odbywa się obsługa osób bezrobotnych i pracodawców prowadzą schody oraz winda osobowa. Na II piętrze budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na III piętro, gdzie mieści się księgowość, kadry, Referat Projektów i Programów oraz Dział Prawny i Radcy Prawni prowadzą jedynie schody. Na III piętro osoby niepełnosprawne mogą dostać się korzystając ze schodołaza. Potrzebę skorzystania ze schodołaza należy zgłosić ochronie urzędu, która powiadomi pracowników Referatu Logistyki. Wszystkie ogólnodostępne hole, korytarze i drzwi zlokalizowane w budynku Urzędu są przestronne i posiadają szerokość zapewniającą możliwość poruszania się osobom na wózkach inwalidzkich. W MUP w Lublinie wdrożono system kolejkowy ułatwiający dostęp do punktów obsługi osób bezrobotnych. W budynku MUP w Lublinie jest możliwość skorzystania on-line z tłumacza języka migowego za pośrednictwem Zielonej Linii.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W MUP w Lublinie wdrożono system kolejkowy ułatwiający dostęp do punktów obsługi osób bezrobotnych. W urzędzie dostępny jest tłumacz on-line. Na wyposażeniu urzędu jest również schodołaz..
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Obok budynku MUP w Lublinie znajduje się wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych wyznaczone w bliskim sąsiedztwie podjazdu prowadzącego do windy osobowej
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Przy wejściu do budynku w widocznym miejscu umieszczone są informacje o prawie wstępu z psem asystującym. Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu m.in. do obiektów użyteczności publicznej, w szczególności: budynków i ich otoczenia przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, itp., a tym samym także do budynku Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Warunkiem wejścia na teren budynku MUP w Lublinie z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku MUP w Lublinie z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego on-line