NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO - Miejski Urząd Pracy w Lublinie

Pomoc dla Ukrainy - banner PUP_WUP

Rynek pracy - pomoc dla Ukrainy

Вкладені застосунки

Infolinia - Tarcza antykryzysowa

Szanowni Państwo, 

 obsługa klientów odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:45 - 15:00

Bilety do rejestracji można pobierać od godziny 7:45 do wyczerpania numerków lub maksymalnie do godziny 14:00.

Zachęcamy do składania dokumentów w formie elektronicznej przez skrzynkę podawczą ePUAP i portal praca.gov.pl.

Pragniemy poinformować, że prowadzimy obsługę również w języku ukraińskim.


Uprzejmie informujemy, że zgodnie z art. 63 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 572) podania wniesione na adres poczty elektronicznej Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie pozostawia się bez rozpoznania.
 
Rozpatrywane i załatwiane są tylko podania składane w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie:
- osobiście,
- za pośrednictwem operatora pocztowego,
- poprzez praca.gov.pl - złożenie wniosku wymaga podpisania go kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym,
- za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej MUP w Lublinie dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) w przypadku posiadania konta na platformie ePUAP, profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu osobistego.

Aktualności

NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

 

logomup2                                                                                                                                                                                                                                 https://muplublin.praca.gov.pl/documents/1790539/12180527/KFS%20long.png/0149f5f3-e6f1-46a0-874b-1502cf7a694e                                                                 
                                                                                                                                                                                                              

 

NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO

Miejski Urząd Pracy w Lublinie ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach priorytetów wydatkowania środków z KFS w roku 2025

Termin naboru wniosków: od  03.02.2025 r. do 07.02.2025 r. do godz. 15.00 dotyczy zarówno formy papierowej jak i elektronicznej

​​Limit środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przyznanych na realizację zadań w ramach priorytetów wydatkowania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2025 wynosi 1.600.000,00 zł.

Pracodawca przed przystąpieniem do wypełniania wniosku zobowiązany jest zapoznać się
z Regulaminem finansowania kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Kierując się zasadą racjonalności i gospodarności środków publicznych celem objęcia wsparciem jak największej liczby pracodawców wprowadza się następujące ograniczenie:  jeden pracodawca jest uprawniony do złożenia jednego wniosku.

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników lub pracodawców mogą być przyznane pracodawcy spełniającemu co najmniej jeden z niżej wymienionych priorytetów ustalonych na 2025 rok przez ministra właściwego ds. pracy.
    
Priorytety wydatkowania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
w roku 2025 ustalone przez ministra właściwego ds. pracy:      
 

1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
2. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024roku.
4. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
5. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
6. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
7. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
8. Rozwój umiejętności cyfrowych.
9. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

Pierwszy priorytet
Adresowany jest do pracodawców, którzy wykażą, że forma kształcenia dotyczy zawodu deficytowego na terenie miasta Lublin.  
Zawody deficytowe będą identyfikowane na podstawie Barometru Zawodów 2025 - miasto Lublin, dostępnego pod adresem: https://www.barometrzawodow.pl/ dla pracowników/pracodawców wykonujących pracę na terenie miasta Lublin.

Drugi priorytet
Adresowany jest do pracodawców, którzy na podstawie wiarygodnego dokumentu załączonego do wniosku (np. kserokopii dokumentu zakupu, zarządzenia dyrektora/zarządu o wprowadzeniu norm ISO itp.) oraz logicznego i wiarygodnego uzasadnienia, udowodnią  że w ciągu jednego roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu trzech miesięcy po jego złożeniu zostały/zostaną zakupione nowe maszyny i narzędzia, bądź będą wdrożone nowe procesy, technologie i systemy, a osoby objęte kształceniem ustawicznym będą wykonywać nowe zadania związane z wprowadzonymi/ planowanymi do wprowadzenia zmianami.

Trzeci priorytet
Adresowany jest do pracodawców prowadzących działalność na terenach, na których obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów z 16 września 2024 roku w sprawie wykazu gmin, w których są stosowane szczególne rozwiązania związane z usuwaniem skutków powodzi z września 2024 r., oraz rozwiązań stosowanych na ich terenie (Dz. U. 2024 poz. 1371).


Przywołane rozporządzenie dotyczy następujących gmin:
1) w województwie dolnośląskim:
✓ wszystkie gminy położone na terenie powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lwóweckiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego oraz miasta na prawach powiatu Jelenia Góra, Legnica i Wałbrzych,
✓ w powiecie głogowskim - gmina miejska Głogów, gmina wiejska Głogów, gmina Kotla, gmina Pęcław i gmina Żukowice,
✓ w powiecie górowskim - gmina Jemielno,
✓ w powiecie lubińskim - miasto i gmina Ścinawa,
✓ w powiecie oławskim - gmina miejska Oława i gmina wiejska Oława,
✓ w powiecie strzelińskim - gmina Strzelin,
✓ w powiecie wrocławskim - gmina Kąty Wrocławskie, gmina Mietków i gmina Sobótka;
2) w województwie lubuskim:
✓ w powiecie krośnieńskim - gmina Dąbie i gmina Krosno Odrzańskie,
✓ w powiecie nowosolskim - gmina Bytom Odrzański, gmina Kolsko, gmina miejska Nowa Sól, gmina wiejska Nowa Sól, gmina Otyń i gmina Siedlisko,
✓ w powiecie słubickim - gmina Cybinka i gmina Słubice,
✓ w powiecie wschowskim - gmina Szlichtyngowa,
✓ w powiecie zielonogórskim - gmina Bojadła, gmina Czerwieńsk, gmina Nowogród Bobrzański, gmina Sulechów, gmina Trzebiechów i gmina Zabór,
✓ w powiecie żagańskim - gmina miejsko-wiejska Szprotawa i gmina wiejska Żagań oraz miasto Małomice i miasto Żagań;
3) w województwie opolskim - wszystkie gminy położone na terenie powiatów brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, opolskiego i prudnickiego;
4) w województwie śląskim - wszystkie gminy położone na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i raciborskiego oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Biała

Warunkiem skorzystania ze środków KFS w ramach w/w priorytetu jest prowadzenie działalności na terenie którejkolwiek z gmin z wykazu oraz oświadczenie pracodawcy o konieczności nabycia nowych umiejętności czy kwalifikacji w związku z rozszerzeniem/przekwalifikowaniem obszaru działalności firmy z powołaniem się na odpowiedni przepis.

Czwarty priorytet
Adresowany jest do pracodawców,  którzy są zainteresowani poprawą komunikacji wewnętrznej w firmie, stworzeniem środowiska opartego na równości, integracji i zaangażowaniu pracowników, budowaniu kultury organizacyjnej, która sprzyja efektywności i zadowoleniu zespołu,  przeciwdziała mobbingowi i dyskryminacji.

Formy kształcenia  powinny zatem zawierać tematykę, w ramach której pracodawcy i pracownicy zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności m.in.:
✓ do rozpoznawania, rozumienia i przeciwdziałania mobbingowi w miejscu pracy, co zwiększy ich uważność na sposób komunikacji i budowania relacji w ich zespołach,
✓ dotyczące różnych formy mobbingu, jak zrozumieć jego wpływ na zespół oraz jak skutecznie reagować i zapobiegać sytuacjom o charakterze mobbingu w przyszłości,
✓ rozpoznawania/uważności (szczególnie menedżerowie/pracodawcy) na zachowania i relacje w zespołach,
✓ do promowania bezpiecznego i wspierającego środowiska pracy,
✓ na temat skutków społecznych i prawnych mobbingu lub dyskryminacji,
✓ dotyczące wdrażania procedur przeciwdziałania i reagowania na przypadki
nieprawidłowości.

Piąty priorytet
Adresowany jest do pracodawców, którzy chcą zadbać o swój dobrostan (i swoich pracowników).
Priorytet ten oferuje wsparcie w zakresie poprawy bardzo szeroko pojętego zdrowia psychicznego oraz działań go wspierających.

Przykładowe obszary, które mogą znaleźć się w zakresie tematycznym szkoleń to:
✓ rola pracodawcy w wspieraniu zdrowia psychicznego,
✓ przyczyny i skutki stresu zawodowego, wypalenia zawodowego oraz radzenia sobie z nimi,
✓ skuteczna komunikacja w zespole, budowanie otwartego środowiska pracy, tworzenie przyjaznego środowiska pracy,
✓ różnorodność w miejscu pracy, integracja pracowników wywodzących się z różnych grup pokoleniowych,
✓ promowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowego stylu życia, technik relaksacyjnych i innych metod radzenia sobie ze stresem.

Szósty priorytet
Adresowany jest do pracodawców zatrudniających cudzoziemców. W ramach tego priorytetu kształceniem ustawicznym mogą być objęci tylko cudzoziemcy.
Wśród specyficznych potrzeb pracowników cudzoziemskich wskazać można w szczególności:
✓ doskonalenie znajomości języka polskiego oraz innych niezbędnych do pracy języków, szczególnie w kontekście słownictwa specyficznego dla danego zawodu/ branży;
✓ doskonalenie wiedzy z zakresu specyfiki polskich i unijnych regulacji dotyczących wykonywania określonego zawodu;
✓ rozwój miękkich kompetencji, w tym komunikacyjnych, uwzględniających konieczność dostosowania się do kultury organizacyjnej polskich przedsiębiorstw i innych podmiotów, zatrudniających cudzoziemców.

Siódmy priorytet
Adresowany jest do pracodawców posiadających kod PKD w Sekcji Q tj. Opieka zdrowotna i pomoc społeczna w działach 86 – Opieka zdrowotna, 87 – Pomoc społeczna z zakwaterowaniem, 88 – Pomoc społeczna bez zakwaterowania, którzy wykażą konieczność nabycia określonych umiejętności z zakresu usług zdrowotnych i opiekuńczych.

Ósmy priorytet
Adresowany jest do osób, wobec których pracodawca wykaże, że posiadanie konkretnych kompetencji cyfrowych objętych tematyką wnioskowanego kształcenia, jest powiązane z pracą wykonywaną przez osobę objętą wnioskiem.

Dziewiąty priorytet
Adresowany jest do pracodawców, którzy w jakikolwiek sposób chcą przyczynić się do realizacji założonych celów transformacji energetycznej np. przejścia z energetyki tradycyjnej, na przykład węglowej, do bardziej przyjaznych środowisku źródeł energii np. wiatraków czy farm fotowoltaicznych. Finansowaniem będą mogły być również formy kształcenia mające na celu rozwój tzw. zielonych kompetencji czyli zestawu umiejętności pozwalających na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz w obszarze szeroko pojętej ekologii.


Przy rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków KFS uwzględnia się:
1.    zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
2.    zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
3.    koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
4.    posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
5.    w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
6.    plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
7.    możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. z 2024r. poz. 475
z późn. zm. ).

W/w elementy oceniane są w oparciu o zasadę spełnia/nie spełnia.
Niespełnienie wymagań określonych w punktach 1 i 7 skutkuje negatywnym rozpatrzeniem wniosku.

Wnioski KFS można składać w formie papierowej lub elektronicznej

  • Wniosek w formie papierowej można przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego lub złożyć w siedzibie Urzędu przy ul. Niecałej 14 w Lublinie.
  • W Kancelarii pokój 101 od godz. 7.45 do 15.00.
  • W momencie składnia wniosku Pracownik Kancelarii na wniosku wpisuje datę i godzinę złożenia wniosku.
  • W sytuacji, gdy wniosek będzie złożony za pośrednictwem  operatora pocztowego za datę i godzinę wpływu wniosku uznaje się moment dostarczenia do kancelarii MUP w Lublinie.
  • W przypadku posiadania podpisu elektronicznego lub profilu zaufania w/w dokumenty można złożyć drogą elektroniczną poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą epuap o adresie: /muplublin/SkrytkaESP, na adres e-doręczeń MUP w Lublinie lub przez portal: praca.gov.pl
  • Za datę doręczenia przesyłek elektronicznych uznaje się datę wpływu korespondencji na adres do doręczeń elektronicznych lub adres skrzynki ePUAP, praca.gov.pl
  • Wyklucza się składanie wniosków w formie e-mailowej.
  • Wnioski będą analizowane wg kolejności wpływu.

    
Za datę złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu do Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

UWAGA !
Wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia w przypadku:

- niedołączenia wszystkich wymaganych załączników,
- złożenia wniosku poza terminem i godziną naboru, określonymi powyżej.
    
Aktualne dokumenty wraz z Regulaminem KFS dostępne są na stronie internetowej tut. Urzędu: www.muplublin.praca.gov.pl zakładka Dla Pracodawców i Przedsiębiorców – Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracy - Krajowy Fundusz Szkoleniowy

 

Załączniki

Regulamin KFS 2025
Regulamin KFS 2025.pdf 817 KB
Wniosek KFS 2025
Wniosek KFS 2025.docx 136 KB
Oświadczenie podmiotu ubiegającego się o wsparcie w związku z weryfikacją wystąpienia okoliczności i podstaw do zakazu udostępnienia funduszy
Oświadczenie podmiotu ubiegającego się o wsparcie w związku z weryfikacją wystąpienia okoliczności i podstaw do zakazu udostępnienia funduszy.pdf 196 KB
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis.xls 125 KB
Klauzula informacyjna - Załącznik nr 10
Klauzula informacyjna - Załącznik nr 10.pdf 344 KB

Опубліковувач

Ukraina-box

Baner_pomoc_ukrainie

Rejestracja osoby bezrobotnej w Urzędzie Pracy

Więcej materiałów wideo - box

Przycisk więcej materiałów wideo 2

Nieodpłatna Pomoc Prawna - box

Nieodpłatna pomoc prawna - przycisk

Zielona Linia - box

Link do portalu Praca.gov.pl

Usługi elektroniczne

Usługi elektroniczne MUP

uslugi_elektroniczne.jpg

Korzystaj z usług elektronicznych dostępnych pod adresem: https://muplublin.praca.gov.pl/uslugi-elektroniczne
Możesz bez wychodzenia z domu:
  • zarejestrować się elektronicznie w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie
  • wysłać pismo do urzędu za pośrednictwem ePUAP
  • załatwić sprawę za pośrednictwem Internetu
  • zgłosić ofertę pracy on-line za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub mailem na adres praca@mup.lublin.pl
W przypadku wątpliwości prosimy kontaktować się telefonicznie lub e-mailowo z Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie: 81 466 52 52, 81 466 52 00, e-mail: mup@mup.lublin.pl.

Projekty skierowane do osób bezrobotnych i poszukujących pracy

Zdjęcie artykułu KARIERA BEZ GRANIC
30.01.2025

KARIERA BEZ GRANIC

Miejski Urząd Pracy w Lublinie informuje, że Fundacja Fuga Mundi zaprasza osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności do uczestnictwa w projekcie „Kariera bez granic".

Zdjęcie artykułu Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych z niskimi...
26.08.2024

Program aktywizacji zawodowej bezrobotnych z niskimi...

Program ma na celu aktywizację zawodową osób bezrobotnych z niskimi kwalifikacjami (nieposiadających świadectwa dojrzałości) lub osób bez kwalifikacji zawodowych poprzez skierowanie ich do...

Zdjęcie artykułu Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób...
06.05.2024

Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób...

współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy,...

Zdjęcie artykułu Rusza nowy Program Specjalny „MŁODZI MOCNI”
13.02.2024

Rusza nowy Program Specjalny „MŁODZI MOCNI”

01 lutego 2024 roku - Miejski Urząd Pracy w Lublinie rozpoczął realizację programu specjalnego „MŁODZI MOCNI" – skierowanego do 20 osób bezrobotnych do 30 roku życia...

Projekty skierowane do pracodawców i przedsiębiorców

Zdjęcie artykułu KARIERA BEZ GRANIC

KARIERA BEZ GRANIC

Miejski Urząd Pracy w Lublinie informuje, że Fundacja Fuga Mundi zaprasza osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności do uczestnictwa w projekcie „Kariera bez granic".
Zdjęcie artykułu Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych realizowana przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie (II)"

Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych realizowana przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie (II)"

współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy,...
Zdjęcie artykułu Rusza nowy Program Specjalny „MŁODZI MOCNI”

Rusza nowy Program Specjalny „MŁODZI MOCNI”

01 lutego 2024 roku - Miejski Urząd Pracy w Lublinie rozpoczął realizację programu specjalnego „MŁODZI MOCNI" – skierowanego do 20 osób bezrobotnych do 30 roku życia...
Zdjęcie artykułu Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie) w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia - realizowana przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie (I)"

Projekt „Kompleksowa aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (w tym dotacje na samozatrudnienie) w celu zwiększenia ich szans na znalezienie zatrudnienia - realizowana przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie (I)"

współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Priorytet IX Zaspokajanie potrzeb rynku pracy,...

Rynek pracy

Statystyki i analizy

5,1%Stopa bezrobocia w Polsce  

Stan na koniec grudnia 2024 r.

wykres statystyki

Stawki

  • 1.662,00 zł Podstawowy zasiłek dla bezrobotnych
  • 1.994,40 zł Stypendium dla bezrobotnego w okresie odbywania szkolenia
  • 831,00 zł Dodatek aktywizacyjny
  • do 48.969,72 zł Środki dla bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej

Akty prawne

Artykuły prawne

Zobacz akty prawne dotyczące bezrobocia i promocji zatrudnienia

Zobacz

Urząd

Informacje dla niepełnosprawnych

Język migowy

Zobacz informacje na temat obsługi niepełnosprawnych.

Zobacz

Dane kontaktowe

 

Miejski Urząd Pracy w Lublinie

Adres ul. Niecała 14,
20-080 Lublin
Telefon: + 48 81 466 52 00
Fax: + 48 81 466 52 01
E-mail: mup@mup.lublin.pl
NIP: 712-252-48-48
REGON: 431213647