„Dziś aktywni – jutro pracujący"
Do kogo skierowany jest projekt?
- W projekcie mogą wziąć udział osoby mające przerwę w zatrudnieniu ze względu na obowiązki opiekuńcze związane z urodzeniem i wychowaniem dziecka, w szczególności posiadające co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia i chcące podjąć zatrudnienie po tej przerwie.
- Projekt przeznaczony jest dla grupy 70 osób (w tym minimum 80% kobiet) pozostających bez zatrudnienia (szacunkowo 60% bezrobotnych i 40% biernych zawodowo), zamieszkujących w rozumieniu kodeksu cywilnego w powiecie lubelskim. Minimum 50% uczestników stanowią osoby długotrwale bezrobotne. Preferowany jest udział osób
z wykształceniem do poziomu ISCED 3 włącznie, osób bez doświadczenia zawodowego oraz osób z niepełnosprawnościami.
- Diagnoza potrzeb i opracowanie Indywidualnych Planów Działania – zdiagnozowanie potrzeb uczestników/czek projektu i opracowanie dla każdego/ej z nich Indywidualnego Planu Działania.
- Warsztaty wspierania równowagi praca-rodzina, wsparcie psychologiczne – grupowe warsztaty, których celem jest nabycie kompetencji w zakresie godzenia życia zawodowego i prywatnego/równości szans u uczestników/czek projektu. Uczestnikom/czkom podczas zajęć zapewniane są materiały szkoleniowe, poczęstunek oraz zaświadczenia potwierdzające nabyte kompetencje.
- Szkolenia zawodowe – uczestnikom/czkom projektu są oferowane szkolenia zgodnie
z ich zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem, a także z uwzględnieniem rzeczywistych potrzeb na określone kwalifikacje i umiejętności na lokalnym rynku pracy powiatu lubelskiego i miasta Lublin. Nabycie kwalifikacji/kompetencji zostanie zweryfikowane w formie zewnętrznego egzaminu i potwierdzone certyfikatem. Uczestnikom podczas zajęć zapewniane są materiały szkoleniowe, catering i stypendium szkoleniowe. - Pośrednictwo pracy – celem zadania jest nawiązanie kontaktów z pracodawcami przez uczestników/czki projektu.
- Staże zawodowe – dla 32 uczestników/czek projektu zaplanowane są 3-miesięczne staże zawodowe, których celem jest nabycie doświadczenia zawodowego. Staże realizowane są u pracodawców z województwa lubelskiego, w szczególności powiatu lubelskiego i miasta Lublin, pod nadzorem opiekuna stażu. Uczestnicy/czki otrzymają pisemną ocenę i zaświadczenie o ukończeniu stażu. Uczestnikom zapewnione są badania lekarskie, stypendium stażowe.
- uzyskanie kwalifikacji/kompetencji przez min. 56 osób
- poszukiwanie pracy przez min. 21 osób
- podjęcie pracy przez min. 35 osób
Szczegółowe informacje w firmie O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o. o., Biuro Projektu – ul. Skromna 5, pokój H10 Lublin, tel: 519 837 211, email: dzisaktywni@okcjo.com.pl