Miejski Urząd Pracy w Lublinie informuje,
że Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski realizuje
projekt "Droga do sukcesu" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Fundusze Europejskie
dla Lubelskiego 2021-2027
że Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski realizuje
projekt "Droga do sukcesu" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Fundusze Europejskie
dla Lubelskiego 2021-2027
ZADANIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU
1. DIAGNOZA POTRZEB - Wsparcie w ramach projektu jest poprzedzone identyfikacją potrzeb uczestnika projektu, w tym m.in. poprzez diagnozowanie potrzeb szkoleniowych lub walidacyjnych (potwierdzanie nabytych wcześniej kwalifikacji i kompetencji), możliwości doskonalenia zawodowego oraz opracowaniem lub aktualizacją dla każdego uczestnika projektu Indywidualnego Planu Działania, o którym mowa w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2024 r. poz. 475, z późn. zm.), lub innego dokumentu pełniącego analogiczną funkcję. W ramach zadania założono przeprowadzenie jako pierwszej formy wsparcia identyfikacji potrzeb uczestnika i opracowanie dokumentu określającego kierunki i zakres wsparcia, zgodnie z zapisami Wytycznych dotyczących realizacji projektów z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w regionalnych programach na lata 2021–2027.
2. PRZYGOTOWANIE DO POWROTU NA RYNEK PRACY
W ramach przygotowania uczestniczek do powrotu na rynek pracy zaplanowano następujące wsparcie:
- Wsparcie psychologiczne - Zaplanowano średnio 6 godz.zeg./wsparcia na osobę dla 50 uczestniczek, łącznie 300 godzin wsparcia.
- Coaching/Mentoring- W ramach projektu zaplanowano wsparcie coacha/mentora w wymiarze 300 godzin zegarowych (średnio 6 godz.zeg/osobę) z czego 2 godziny/osobę dla 50 osób będą poświęcone na walidację uzyskanych w ramach projektu umiejętności/kompetencji a pozostałe godziny zostaną przeznaczone na monitorowanie ścieżki wsparcia uczestnika projektu, motywowanie i towarzyszenie tak aby z sukcesem zakończył swój udział w projekcie.
- Warsztaty z zakresu zarządzania czasem-zmianą i godzenia życia rodzinnego z zawodowym (24 godz.dyd.) 3 dni po 8 h/dla 50 osób w grupach 10 osobowych (5 grup). Celem warsztatów jest pomóc uczestnikom w skutecznym zarządzaniu swoim czasem i zmianami, jednocześnie dbając o równowagę między życiem zawodowym a rodzinnym.
3. AKTYWIZACJA ZAWODOWA
W ramach aktywizacji zawodowej zaplanowano następujące działania:
- Szkolenia zawodowe-dla 50 os. w wymiarze średnio 120 godz.dyd./os., wynikające z diagnozy potrzeb i IPD, dobrane indywidualnie, służące zdobyciu, zmianie lub podniesieniu kwalifikacji niezbędnych do wykonywania danego zawodu lub zadań na określonym stanowisku i zgodnych z zapotrzebowaniem regionalnego rynku pracy w województwie lubelskim.
- Staże zawodowe u pracodawcy z zastosowaniem mechanizmu referencji- dla 20 os.(3 m-ce/os.) - w wymiarze 40 h/ tyg. i 8 h/dz (s.lekki) a w przypadku ON (s.umiark,znacz)-35 h/tydz. i 7 h/dz. Wsparcie w postaci staży jest zgodne z zaleceniem Rady z dnia 10 marca 2014 r. w sprawie ram jakości staży oraz z Polskimi Ramami Jakości Praktyk i Staży.
- Indywidualne Pośrednictwo pracy w wymiarze 6 godz.zeg/osobę dla 50 os. którego celem będzie: wspieranie osób poszukujących pracy w uzyskaniu zatrudnienia, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV, LM), pozyskiwanie ofert pracy, udostępnianie ofert pracy uczestnikom projektu, informowanie o usługach aktywizujących organizowanie kontaktów bezrobotnych z pracodawcami, pozyskiwanie pracodawców do współpracy.
GRUPY DOCELOWE
Grupę docelową w ramach projektu stanowią w 100% kobiety- 50 kobiet, w tym 25 kobiet bezrobotnych w tym długotrwale bezrobotnych oraz 25 kobiet biernych zawodowo, w tym kobiety powracające na rynek pracy, które zamieszkują lub przebywają na terenie województwa lubelskiego w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Długotrwale bezrobotne kobiety stanowią co najmniej 50% uczestników projektu w ramach 1 typu projektu.
Łącznie 50 osób (w tym 100% kobiet).
INFORMUJEMY O MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA Z USŁUG DOSTĘPOWYCH TAKICH JAK:
- tłumacz języka migowego,
- asystent osoby z niepełnosprawnością,
CEL PROJEKTU
Celem głównym projektu jest wsparcie 50 niepracujących kobiet, w tym powracających na rynek pracy w dostępie do rynku pracy poprzez kompleksową aktywizację zawodową w okresie 1.03.2024 do 28.02.2025 na terenie województwa lubelskiego.
REZULTATY PROJEKTU
1. Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu- 45 kobiet.
2. Liczba osób poszukujących pracy po opuszczeniu programu – 17 kobiet.
3. Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek, po opuszczeniu programu- 20 kobiet.
4. Liczba osób, które podniosły poziom wiedzy w zakresie równości kobiet i mężczyzn dzięki wsparciu w programie- 45 kobiet.
5. Liczba osób znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy po opuszczeniu programu-20 kobiet.
6. Liczba osób, które podjęły kształcenie lub szkolenie po opuszczeniu programu- 45 kobiet.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.
www.mapadotacji.gov.pl
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Tytuł Projektu: "Droga do sukcesu"
Beneficjent: Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski
Okres realizacji projektu: 1.03.2024-28.02.2025
Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 819 379,25 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 696 472,36 PLN
Dotacja celowa z budżetu krajowego: 81 936,89 PLN
Łącznie dofinansowanie projektu: 778 409,25 PLN
KONTAKT:
Biuro Projektu czynne codziennie 9.00-16.00
Polski Związek Niewidomych Okręg Lubelski
ul. K. Junoszy 49, 20-058 Lublin
Tel. 81 441 53 25
Fax 81 441 53 26
E-mail: projekt.pznol@gmail.com